Σάββατο, 18 Σεπτεμβρίου 2010

Νίκη για Ηρακλή και Εργοτέλη

Ο «Γηραιός» επικράτησε 1-0 της Λάρισας στο Καυτανζόγλειο, σε αγώνα για την 3η ημέρα, και έφτασε τους επτά βαθμούς, διατηρώντας παράλληλα το αήττητο (2 νίκες-1 ισοπαλία) στο εφετινό πρωτάθλημα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε με αυτογκόλ (κεφαλιά) ο Κουζέν στο 28ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, αφού στο 85` αποβλήθηκε ο Ταυλαρίδης για την Λάρισα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ στο...

90` κόκκινη πήρε ο Πίτου Γκαρσία για τον Ηρακλή.

Εργοτέλης-Ξάνθη 1-0

Με τέρμα του Ρομάνο στο 63ο λεπτό, ο Εργοτέλης έφτασε στη δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Μία εβδομάδα μετά το «διπλό» στο Βόλο, οι Κρήτες επικράτησαν 1-0 της Ξάνθης στο Παγκρήτιο Στάδιο του Ηρακλείου, στο πλαίσιο της 3ης ημέρας, και έφτασαν τους έξι βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μπέρτου στο 64ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.